Open Procurement Albania

Zëvëndësimi i rrjetit telefonik analog me teknologji VOIP

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Zëvëndësimi i rrjetit telefonik analog me teknologji VOIP
Nr. Reference REF-80610-09-20-2023
Vlera / Fondi Limit 18 400 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 06-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “iCom” sh.p.k.
2. “Information Business Systems - IBS” sh.p.k.
3. “Communication Progress” sh.p.k.
4. “SYNAPSE ATS” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COMMUNICATION PROGRESS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17 482 120,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 20978544
  Data e lidhjes se kontrates 02-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 29 (njëzet e nëntë) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. iCom sh.p.k., per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST

  2. SYNAPSE ATS sh.p.k., per arsye:
  Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST

  3. Information Business Systems IBS sh.p.k., per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.2.1, pasi nuk ka paraqitur kopje te certifikuara te bilanceve, per te vertetuar qe te pakten ne dy bilance, nuk ka raport negativ ndermjet aktivit dhe pasivit, sipas kerkeses se DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 93 datë 13 Nëntor 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data