Open Procurement Albania

Blerje kabllo fuqie TM/TU me aksesore

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Berat
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Berat
Objekti i Tenderit Blerje kabllo fuqie TM/TU me aksesore
Nr. Reference REF-81014-09-23-2023
Vlera / Fondi Limit 97 825 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 25-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 26-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “CLOVER” sh.p.k
2. “ARGUS POWER” sh.p.k
3. “INPLY” sh.p.k
4. “ACI ENGINEERING” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "ARGUS POWER" sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 91 053 890,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 90(nëntëdhjetë) ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. CLOVER sh.p.k, per arsye:
  - Eshte terhequr nga kjo procedure prokurimi

  2. ACI ENGINEERING sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur vetem Ekstraktin Historik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik “ACI ENGINEERING” sh.p.k, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Specifikime Teknike 1
  Specifikime Teknike 2
  Specifikime Teknike 3
  Specifikime Teknike 4
  Specifikime Teknike 5
  Specifikime Teknike 6
  Specifikime Teknike 7

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data