Open Procurement Albania

Rikonstruksion i segmetit të parë të linjës 110 kV Ballsh – Memaliaj

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i segmetit të parë të linjës 110 kV Ballsh – Memaliaj
Nr. Reference REF-81487-09-27-2023
Vlera / Fondi Limit 118 523 463,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “ACI Engineering” sh.p.k.
2. “SENKA” sh.p.k.
3. “ENCOAL” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ENCOAL
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 117 329 875,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 140795850
  Data e lidhjes se kontrates 16-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. ACI Engineering sh.p.k., per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST, perfshire oferten ekonomike.

  2. SENKA sh.p.k., per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST, perfshire oferten ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 95 datë 20 Nëntor 2023

  Nuk kane paraqitur oferte ekonomike operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. “ACI Engineering” sh.p.k.
  2. “SENKA” sh.p.k.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data