Open Procurement Albania

Upgrade Hardware-Software i sistemit të kontrollit të nënstacionit 220 kV Burrel

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Upgrade Hardware-Software i sistemit të kontrollit të nënstacionit 220 kV Burrel
Nr. Reference REF-81756-09-29-2023
Vlera / Fondi Limit 35 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 17-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “SHANSI-INVEST” sh.p.k.
2. “START CO” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHANSI INVEST
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 34 100 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 40920000
  Data e lidhjes se kontrates 16-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 (gjashtë) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. START CO sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.3.2, te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit, pasi ka paraqitur autorizimet e prodhuesit apo te distributorit te autorizuar ne gjuhen angleze.
  -Nuk ka permbushur piken 2.3.4, te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion dhe deklarim ne Formularin Permbledhes te Vetedeklarimit qe dispunon punonjesit e kerkuar ne kete pike.
  -Nuk ka permbushur piken 2.3.5, te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit, pasi mallrat e ofruar nuk jane sipas kerkeses se Specifikimeve Teknike
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data