Open Procurement Albania

Blerje eskavatorë, jo më të vegjël se 9 ton, 2 (dy) copë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje eskavatorë, jo më të vegjël se 9 ton, 2 (dy) copë
Nr. Reference REF-91971-12-22-2023
Vlera / Fondi Limit 36 780 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-12-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-01-2024
Data e mbajtjes se tenderit 10-01-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “AZ Trading” shpk
2. “ELI” shpk
3. “MUHOPLUS LTD” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AZ Trading
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 34 840 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-01-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 41808000
  Data e lidhjes se kontrates 01-02-2024
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:

  1. ELI shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi ose distributori i autorizuar nga prodhuesi per artikujt e kerkuar

  2. MUHOPLUS LTD shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Sigurimin e Ofertes, sipas Shtojces 3.
  -Nuk ka paraqitur furnizime te meparshme te ngjashme ne një vlere jo me te vogel se 40 perqind e fondit limit objekt prokurimi, te realizuara gjate tre viteve te fundit nga data e shpalljes se njoftimit te kontrates.
  -Nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi ose distributori i autorizuar nga prodhuesi per artikujt e kerkuar.
  -Nuk ka paraqitur kataloge teknike ose skede teknike, nga firma prodhuese per eskavatoret objekt prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 8 datë 12 Shkurt 2024

  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Sqarim lidhur me DST
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit (Perfundimtar)

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data