Open Procurement Albania

Zgjerimi i sistemit AV

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Zgjerimi i sistemit AV
Nr. Reference REF-97645-03-07-2024
Vlera / Fondi Limit 15 480 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 25-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “QuantX IT Solutions” sh.p.k.
2. “CRYPTONET SERVICES” sh.p.k.
3. “ATOM” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “CRYPTONET SERVICES” sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 950 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 1 (një) muaj nga hyrja ne fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankese nga operatori ekonomik “QuantX IT Solutions” SHPK me objekt kundershtimin e vendimit te Komisionit te Vleresimit te Ofertave, mbi skualifikimin e ofertes se tij nga kjo nga procedure e prokurimi.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “QuantX IT Solutions” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka përmbushur pikën 2.3.1, të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit

  2. “ATOM” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Formularin Përmbledhës të Vetëdeklarimit, sipas kërkesave të DST
  -Nuk ka përmbushur pikën 2.2.1, të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit,
  -Nuk ka përmbushur pikën 2.3.2, të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit,
  -Nuk ka përmbushur pikën 2.3.4, të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit (perfundimtar)
  Formular per publikim" Lidhur me arsyet e skualifikimit në rastin e ankesave për vendimin e vlerësimit/klasifikimit përfundimtar "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data