Open Procurement Albania

Sherbim Siguracion Makinash

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Sherbim Siguracion Makinash
Nr. Reference REF-99255-03-25-2024
Vlera / Fondi Limit 4 650 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 05-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “INSIG” sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSIG SH.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 644 700,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4644700
  Data e lidhjes se kontrates 19-04-2024
  Kohezgjatja e kontrates - Kohëzgjatja 12 muaj. Afati i realizimit të shërbimit : Pajisja me siguracione me TPL do të behët në momentin që automjetit i ka mbaruar afati i sigurimit për vitin 2024 me afat 12 muaj.
  - Autoriteti Kontraktor (UKT)do ti dërgojë me shkrim kontraktuesit për numrin,targën dhe të dhëna të tjera që kërkohen për siguracionin e automjeteve dhe për llojin e policës së sigurimit.
  - Afati i dorëzimit të policës së sigurimit për mjetet motorike do të bëhet menjëherë pas kërkesës me shkrim të Autoritetit Kontraktor.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikaur.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e kontrates eshte pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSIG SH.A viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSIG SH.A viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSIG SH.A viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSIG SH.A viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 22 datë 29 Prill 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data