Open Procurement Albania

BLERJE ASFALTO-BETON, VITI 2024

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Nderrmarrja Rruga Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit BLERJE ASFALTO-BETON, VITI 2024
Nr. Reference REF-95414-02-15-2024
Vlera / Fondi Limit 33 330 890,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 18-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. BAMI HOLDING
2. BIBA-X
3. VARAKU E
4. SARK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VARAKU.E SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 30 006 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 36007800
  Data e lidhjes se kontrates 24-04-2024
  Kohezgjatja e kontrates Per 7 muaj nga dita/hyrja ne fuqi e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. BAMI HOLDING, per arsye:
  -Nuk ploteson kerkesen e DT shtojca 7 pika 2.3.3 karte Teknologjike, per prodhim asfaltibetoni, se bashku me raportin perkates.

  2. BIBA-X, per arsye:
  -Nuk ka përmbushur kriteret për kualifikim të përcaktuara në dokumentet e tenderit

  3. SARK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur peshoren automobilistike me Librezen per instrumentat matese, te vlefshme
  -Nuk ka paraqitur certificate kalibrimi te vlefshme
  -Nuk ka paraqitur standartet dhe recepture per asfaltobetoni sipas pikes 2.3.1
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VARAKU.E SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 22 datë 29 Prill 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data