Open Procurement Albania

Upgrade Sistemet End of Life, Serverat dhe Pajisjet e Rrjetit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Autoriteti Portual Durres
Autoritet Prokurues Autoriteti Portual Durrës
Objekti i Tenderit Upgrade Sistemet End of Life, Serverat dhe Pajisjet e Rrjetit
Nr. Reference REF-02990-04-29-2024
Vlera / Fondi Limit 72 900 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-05-2024
Data e mbajtjes se tenderit 30-05-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. BOE “ATOM” SHPK, & “Axians Albania” SHPK
2. BOE “C.C.S.” SHPK, & “QuantX IT Solutions.” SHPK
3. “InfoSoft Systems” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ATOM” SHPK, - “Axians Albania” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 69 898 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-07-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 5 (pesë) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. BOE “C.C.S.” SHPK, & “QuantX IT Solutions.” SHPK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur ne sistem asnje Autorizim Prodhuesi/Distributori

  3. “InfoSoft Systems” SHPK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur ne sistem asnje Autorizim Prodhuesi/Distributori

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ATOM” SHPK, viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ATOM” SHPK, viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ATOM” SHPK, viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ATOM” SHPK, viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Axians Albania” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Axians Albania” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Axians Albania” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Axians Albania” SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike, kritereve per kualifikim, si dhe arsyetimin e mosndarjes ne lote "
  Oferta Teknike
  Lista dhe sasia
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data