Open Procurement Albania

Blerje paisje sekondare për N/Stacionet elektrike të Shpërndarjes

Institucioni Prokurues Drejtoria e Tensionit te Larte OSSH sh.a
Autoritet Prokurues Drejtoria e Tensionit te Larte OSSH sh.a
Objekti i Tenderit Blerje paisje sekondare për N/Stacionet elektrike të Shpërndarjes
Burimi i financimit: Të ardhurat e OSSH sh.a.
Nr. Reference REF-07154-05-29-2024
Vlera / Fondi Limit 249 884 163,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-05-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-07-2024
Data e mbajtjes se tenderit 01-07-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “ALEN-CO”
2. “ELB NDERTUESI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALEN - CO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 239 956 136,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-07-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj nga lidhja e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. “ELB NDERTUESI” shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë në përputhje me kriteret e vendosura
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Grafiku i Furnizimit
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data