Open Procurement Albania

Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik, antifrize

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik, antifrize
Nr. Reference REF-05945-05-21-2024
Vlera / Fondi Limit 12 928 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 22-05-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-06-2024
Data e mbajtjes se tenderit 12-06-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. TOP-OIL
2. Alked Kopaçi
3. ''B& A-02''
4. A R B L E V
5. EXIMOIL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOP-OIL
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12 407 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-07-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. Alked Kopaçi, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Sigurimin e ofertes sipas Shtojces 3
  -Nuk ka paraqitur Licencë të kategorisë IV/A të vlefshme.
  -Nuk ka paraqitur Akt Ekspertizen e Ekspertit Kontabel te Autorizuar dhe bilanct e vitit 2023
  -Nuk ka paraqitur Certifikim ISO 14001:2015, ISO 45001-2018 të vlefshme
  -Nuk ka paraqitur asnje mostër
  -Nuk ka paraqitur katalogë origjinale të produkteve

  2. ''B& A-02'', per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje mostër
  -Nuk ka paraqitur deklarate se merr përsipër furnizimin e mallit

  3. A R B L E V, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Sigurimin e ofertes sipas Shtojces 3
  -Nuk ka paraqitur Licencë të kategorisë IV/A të vlefshme.
  -Nuk ka paraqitur Akt Ekspertizen e Ekspertit Kontabel te Autorizuar dhe bilanct e vitit 2023
  -Nuk ka paraqitur Certifikim ISO 14001:2015, ISO 45001-2018 të vlefshme
  -Nuk ka paraqitur asnje mostër
  -Nuk ka paraqitur katalogë origjinale të produkteve

  4.EXIMOIL, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur Akt Ekspertizen e Ekspertit Kontabel te Autorizuar dhe bilanct e vitit 2023
  -Nuk ka paraqitur Certifikim ISO 14001:2015, ISO 45001-2018 të vlefshme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TOP-OIL viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TOP-OIL viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TOP-OIL viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TOP-OIL viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data