Open Procurement Albania

Loti II: Blerje lule sezonale

Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Loti II: Blerje lule sezonale
Nr. Reference REF-09813-06-19-2024
Vlera / Fondi Limit 2 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-06-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-07-2024
Data e mbajtjes se tenderit 02-07-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “A l b G a r d e n ”Sh.p.k
2. “AGRO - KORANI” Sh.p.k
3. “Gjelbërimi 2000” Sh.p.k
4. T&J Construksion” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBGARDEN SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 500 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-07-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Afati lëvrimit të luleve sezonale për llojet Petunia surfinia, Impatiens nuova guinea, Osteospermum dimorphotheca, Ganzia gazania gaertn, Begonia grandis dryand, Tulipan darwin, Margaritat daisy, Karafilat dianthus caryophyllus, Forium tenax do të jetë 45 ditë nga data e lidhjes së kontratës, ndërsa për Viola wittrockiana Gams mixcolor, Çiklamin cyclamen persicum, Cryzantema chrysanthemum morifolium, lule lakre brassica oleracea lëvrimi do të jetë në sezonin, 01 tetor- 30 Dhjetor 2024.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. “T&J Construksion” shpk, per arsye:
  -Nuk ka permbushur kriteret e veçanta përkualifikim, kapaciteti teknik, pika 2.1.2.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data