Open Procurement Albania

Kontrate blerje pjesë ndërrimi, mirëmbajtje, mbështetje teknike, rinovim licensash për sistemin VIOP, Cisco, Wireles,Telekonference

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Kontrate blerje pjesë ndërrimi, mirëmbajtje, mbështetje teknike, rinovim licensash për sistemin VIOP, Cisco, Wireles,Telekonference
Nr. Reference REF-52713-03-04-2020
Vlera / Fondi Limit 45 250 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-03-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-04-2020
Data e mbajtjes se tenderit 06-04-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “ Infosoft Systems” sh.p.k. & “Intech+” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ Infosoft Systems” sh.p.k. -“Intech+” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 44 290 910
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 53 149 092
  Data e lidhjes se kontrates 23-09-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i fituesit: Nr.74 - Dt.21-09-2020
  Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.82 - Dt.05-10-2020
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ Infosoft Systems” sh.p.k. viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ Infosoft Systems” sh.p.k. viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ Infosoft Systems” sh.p.k. viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ Infosoft Systems” sh.p.k. viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  NJOFTIM - Modifikimi i Dokumetave Standarte të Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data