Open Procurement Albania

Sistemimi dhe asfaltimi i rrugës lidhëse të galerisë së kuotës 178 MMND në HEC Fierzë

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Sistemimi dhe asfaltimi i rrugës lidhëse të galerisë së kuotës 178 MMND në HEC Fierzë
Nr. Reference REF-76513-10-23-2020
Vlera / Fondi Limit 82 840 453,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 25-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 14
Operatore Konkurues Shpresa AL Sh.p.k
SIRETA 2 F sh.p.k
CURRI sh.p.k & XHENGO sh.p.k
ALBA Konstruksion
INA sh.p.k
KACDEDJA sh.p.k & AGRI Konstruksion sh.p.k
Almo Konstruksion sh.p.k & JUBICA sh.p.k
Kevin Construksion Sh.p.k & “PEPA GROUP” Sh.p.k
NDREGJONI sh.p.k & KTHELLA sh.p.k
BE ISsh.p.k & 2T sh.p.k
SMO UNION sh.p.k & SMO VATAKSI sh.p.k
Company Riveria 2008 & Dajti Park 2007 sh.p.k
Nika sh.p.k & ED Konstruksion sh.p.k
HASTOCI sh.p.k & LEON Konstruksion sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KEVIN CONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 57,927,452
  Data e shpalljes se fituesit 29-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 69,512,942
  Data e lidhjes se kontrates 21-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Shpresa AL Sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.1 të DT.
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.8 të DT.
  2. SIRETA 2 F sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur preventivin e punimeve të detajuar sipas kërkesës së DT.
  3. CURRI sh.p.k & XHENGO sh.p.k, për këto arsye:
  - Formulari i ofertës ekonomike i është drejtuar Autoriteti tjetër Kontraktor.
  4. ALBA Konstruksion, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.1 të DT.
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.9 të DT.
  5. INA sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.5 të DT .
  6. KACDEDJA sh.p.k & AGRI Konstruksion sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.5 të DT.
  7. Almo Konstruksion sh.p.k & JUBICA sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin 2.3.1 të DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.11 - Dt.25-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KEVIN CONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KEVIN CONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KEVIN CONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KEVIN CONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data