Open Procurement Albania

"Ndertimi i rrjetit TM 20kV, fideri F6, kabinave perkatese dhe rrjetit TU me percjelles ABC, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti III "

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Durres
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit "Ndertimi i rrjetit TM 20kV, fideri F6, kabinave perkatese dhe rrjetit TU me percjelles ABC, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti III "
Nr. Reference REF-72659-09-22-2020
Vlera / Fondi Limit 159 671 466,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 28-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “Kronos Konstruksion“ sh.p.k & “EVEREST“ sh.p.k
"EN-EL " sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Kronos Konstruksion“ sh.p.k -“EVEREST“ sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 155,527,423
  Data e shpalljes se fituesit 07-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 186,632,907
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. "EN-EL " sh.p.k, për këto arsye:
  - Ka paraqitur ne sistem vetem ektraktin e QKB-se, pa asnje dokument tjeter shoqerues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.08 - Dt.18-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “EVEREST“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “EVEREST“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “EVEREST“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “EVEREST“ sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data