Open Procurement Albania

Rehabilitimi i ndërtesës së Centrali HEC Koman

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i ndërtesës së Centrali HEC Koman
Nr. Reference REF-88094-02-23-2021
Vlera / Fondi Limit 127 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 24-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 29-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “Junik” sh.p.k & “Colombo” sh.p.k
“Curri” sh.p.k
“Elda –VL” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 123,864,161
  Data e shpalljes se fituesit 19-05-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigje në datë: 05/05/2021.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Elda-VL” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur ofertë ekonomike dhe asnjë dokumentacion për plotësimin e kritereve për kualifikim të kërkuara në DT.
  2. “Junik” sh.p.k & “Colombo” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin për kapacitetin teknik, pika 2.3.7 në DT.
  - Nuk plotëson kriterin për kapacitetin teknik, pika 2.3.9 në DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CURRI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data