Open Procurement Albania

Ndertimi i Datacenterit Sekondar

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Group sh.a
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Ndertimi i Datacenterit Sekondar
Nr. Reference REF-89920-03-12-2021
Vlera / Fondi Limit 89 815 966,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “REAL COM” sh.p.k & “Advanced Business Solutions - ABS” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “REAL COM” sh.p.k -“Advanced Business Solutions - ABS” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 88,468,800
  Data e shpalljes se fituesit 30-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 180 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “REAL COM” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “REAL COM” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “REAL COM” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “REAL COM” sh.p.k viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data