Open Procurement Albania

Rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit te Durresit,Zona 13/2 dhe ndertimi i Depos 2/2,Loti I, Bashkia Durres

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Durrës
Objekti i Tenderit Rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit te Durresit,Zona 13/2 dhe ndertimi i Depos 2/2,Loti I, Bashkia Durres
Burimi i financimit: Buxhet shteti
Nr. Reference REF-93145-04-15-2021
Vlera / Fondi Limit 375 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-05-2021
Data e mbajtjes se tenderit 04-05-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues KUPA shpk & STERKAJ & ED KONSTRUKSION shpk
“LIQENI VII” shpk
BAMI shpk
“NDREGJONI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA shpk -STERKAJ -ED KONSTRUKSION shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 368,710,620
  Data e shpalljes se fituesit 09-06-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “BAMI sh.p.k”, për këto arsye:
  - nuk përmbush xhiron mesatare të tre viteve të fundit sipas % së kërkuar.
  - nuk permbush % e kerkuar ne Dst per pune te ngjashme.
  2. “NREGJONI sh.p.k”, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur formularin e sigurimit të ofertës
  - nuk ka paraqitur stafin e kërkuar sipas pikave të mësipërme.
  3. “LIQENI VII sh.p.k”, për këto arsye:
  - nuk përmbush xhiron mesatare të tre viteve të fundit sipas % së kërkuar.
  - Nuk plotëson numrin prej 180 punonjesish, sipas kriterit të kërkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per STERKAJ viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per STERKAJ viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per STERKAJ viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per STERKAJ viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ED KONSTRUKSION shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ED KONSTRUKSION shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ED KONSTRUKSION shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ED KONSTRUKSION shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data