Open Procurement Albania

Punime në rrjetin e ujrave të shiut dhe ujit të pijshëm në Portin e Durrësit

Institucioni Prokurues Autoriteti Portual Durres
Autoritet Prokurues Autoriteti Portual Durrës
Objekti i Tenderit Punime në rrjetin e ujrave të shiut dhe ujit të pijshëm në Portin e Durrësit
Nr. Reference REF-98504-06-18-2021
Vlera / Fondi Limit 3 612 239,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-06-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-07-2021
Data e mbajtjes se tenderit 01-07-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1. “2 N”SHPK
2. “ASI-2A CO” SHPK
3. “EURONDERTIMI 2000” SHPK
4. “MENI” SHPK
5. “S P E K T R I” SHPK
6. “SARK” SHPK
7. “SHAMO-CONSTRUCTION” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASI-2A CO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 450 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-07-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 1 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “S P E K T R I” SHPK, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën E të "Kriteret e Përgjithshme të Përzgjedhjes/Kualifikimit", pasi vërtetimi i paraqitur nga OE me nr.prot 606 datë 24.05.2021 i FSHU-Fier nuk vërteton pagesën e Muajit Maj 2021, faturë kjo që paguhet nga OE deri më datë 30.06.2021 sipas Rregullores së OSHEE. Afati për dorëzimin e ofertave nga OE interesues është 01.07.2021.
  2. “MENI” SHPK, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën 2.3.1 te Seksionit 2.3 "Kapaciteti Teknik", Paragrafi 2 "Kriteret e Vecanta të Kualifikimit", pasi përvoja e mëparshme e paraqitur nga OE dhe preventivat bashkëngjitur nuk dëshmojnë ngjashmërinë me objektin e kësaj procedure prokurimi, ku në asnjë zë nuk dëshmohen punimet hidrike, KUZ-KUB-KUN dhe ujësjellësa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI-2A CO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data