Open Procurement Albania

PROJEKTI- UJE PER TE VARFER, PER LAGJET KAMPI ITALIAN DHE KODER-LUME

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kukes
Autoritet Prokurues SHA Ujësjellës Kanalizime Kukës
Objekti i Tenderit PROJEKTI- UJE PER TE VARFER, PER LAGJET KAMPI ITALIAN DHE KODER-LUME
Nr. Reference REF-03156-08-18-2021
Vlera / Fondi Limit 6 431 400,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 03-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. Shamo Construction Sh.p.k
2. Florida sh p k
3. Marsi sh p k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MARSI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 312 114,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-09-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7574537
  Data e lidhjes se kontrates 22-09-2021
  Kohezgjatja e kontrates 15 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Shamo Construction Sh.p.k, për këto arsye:
  - Punonjesi Z.Pellumb Hysa,Manovratore(Eskavatorit)nuk ka paraqitur deshmi e aftesise profesionale(licensen e leshuar nga DPRR,dhe deshmia e kualifikimit e sigurimit teknike jashte afateve.
  - Per mjetin fadrome me goma nuk ka paraqitur dekomentat qe verteton rregjistrimin e mjetit(leje qarkullimi,çertifikaten e kontrollit teknike,policen e sigurimit vjetore.
  2. Florida sh p k, për këto arsye:
  - Munges dekumentacioni pikerishte e leshuara nga organet e pavarura qe vertetojne pajtushmerin e tyre me standartet e kerkuara te cilesise mungon certifikata ISO PAS 99-2012.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes se kontrates: Nr. 146 datë 04 tetor 2021
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data