Open Procurement Albania

Rishikimi i procedurave instrumentale të afrimit e uljes me VOR e ILS, Aeroporti i Tiranës, përftshirë rrugët standarte afrimit (STAR) e ngritjes (SID)

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Rishikimi i procedurave instrumentale të afrimit e uljes me VOR e ILS, Aeroporti i Tiranës, përftshirë rrugët standarte afrimit (STAR) e ngritjes (SID)
Nr. Reference REF-09416-10-25-2021
Vlera / Fondi Limit 14 166 666,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 26-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 10-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Radio Frequency & Advanced Engineering” sh.p.k & “ENAV” S.P.A
2. “TMC – Training Management Consulting” sh.p.k
3. “Regional Air Suport” S.L.R
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Radio Frequency & Advanced Engineering” sh.p.k -“ENAV” S.P.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 458 332,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ” Regional Air Suport” S.L.R, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur ofertë ekonomike dhe nuk ka paraqitur asnjë dokument për të provuar që përmbush kriteret e përgjithshme dhe të vëçanta të tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data