Open Procurement Albania

"Ndërtim dhe Rikonstruksion rrjet ujësjellësi në qytetin e Tiranës."

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit "Ndërtim dhe Rikonstruksion rrjet ujësjellësi në qytetin e Tiranës."
Nr. Reference REF-11776-11-16-2021
Vlera / Fondi Limit 37 159 090,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 03-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. Arb & Trans -2010 sh.p.k
2. KLAJGER KONSTRUKSION sh.p.k
3. “L.T.E CONSTRUCTION” sh.p.k
4. GERARD A sh.p.k
5. NDREGJONI sh.p.k
6. ” SIRETA 2F” sh.p.k
7. ” K.M.K” sh.p.k & ”SARDO” sh.p.k
8. BE-IS sh.p.k
9. COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
10. LEON KONSTRUKSION sh.p.k
11. INA SHPK
12. STERKAJ sh.p.k & ARJEIL sh.p.k
13. SENKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KLAJGER KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 26 688 091,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-12-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32025709
  Data e lidhjes se kontrates 10-01-2022
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ARB-TRANS 2010 SHPK, për këto arsye:
  - nuk I përmbush të gjitha kriteret për kualifikim të përcaktuar në dokumentat standarte të tenderit.
  2. SENKA SHPK, për këto arsye:
  - nuk I përmbush të gjitha kriteret për kualifikim të përcaktuar në dokumentat standarte të tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes se kontrates: Nr. 4 datë 17 janar 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KLAJGER KONSTRUKSION SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KLAJGER KONSTRUKSION SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KLAJGER KONSTRUKSION SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KLAJGER KONSTRUKSION SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data