Open Procurement Albania

Integrimi i sistemit financiar Oracle JDE dhe BI me platformën e fiskalizimit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Autoriteti Portual Durres
Autoritet Prokurues Autoriteti Portual Durrës
Objekti i Tenderit Integrimi i sistemit financiar Oracle JDE dhe BI me platformën e fiskalizimit
Nr. Reference REF-15230-12-15-2021
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “TETRA SOLUTIONS” SHPK
2. “Nexia AL Consulting” SHPK & “PRIMUS ALBANIA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TETRA SOLUTIONS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 350 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2820000
  Data e lidhjes se kontrates 15-02-2022
  Kohezgjatja e kontrates 45 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Nexia AL Consulting” SHPK & “PRIMUS ALBANIA” SHPK, për këto arsye:
  - Operatori Nexia AL Consulting, nuk ka paraqitur ISO 9001 si dhe ne menyre te vecante certifikaten e sigurise ISO 27001.
  - Certifikatat e paraqitura per sistemet Oracle ERP si dhe BI jane paraqitur vetem si perkthime te noterizuara por jo si “VERTETIM NJESIE ME ORIGJINALIN” njesi me origjinalin, ne kundershtim me percaktimet ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontratës Nr. 23 datë 21 Shkurt 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data