Open Procurement Albania

Upgrade dhe rinovim i suportit të sistemit GPS

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Upgrade dhe rinovim i suportit të sistemit GPS
Nr. Reference REF-16792-12-30-2021
Vlera / Fondi Limit 1 100 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 31-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-01-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-01-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION” sh.p.k
2. “Novago Group Albania” sh.p.k
3. “Land & Co” sh.p.k
4. “VODAFONE ALBANIA” sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 880 100,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Novago Group Albania” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka plotësuar kriterin 2.2.1 të DT, pasi nuk ka paraqitur bilancin kopje sipas kërkeses së DT por ka paraqitur vetëm vërtetim tatimor.
  2. “Land & Co” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka plotësuar kriterin 2.3.1 sipas DT, pasi nuk ka paraqitur fatura për shërbimin e GPS por vetëm për shitjen e tyre.
  3. “VODAFONE ALBANIA” sh.a, për këto arsye:
  - Nuk ka plotësuar kriterin 1/b, Sigurimin e Ofertës, sipas Shtojcës 3, pasi nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës sipas DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data