Open Procurement Albania

Shpenzime për mirëmbajtje të mjeteve të transportit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Shpenzime për mirëmbajtje të mjeteve të transportit
Nr. Reference REF-13845-12-02-2021
Vlera / Fondi Limit 7 496 200,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 13-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “BUSHI - SERVIS” sh.a
2. “ALSTEZO” sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bushi Servis
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 932 380,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Vendimi Nr 46/2022.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALSTEZO” Sh.a, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 2.3.4, të kapacitetit teknik, pasi në dokumentacion e ngarkuar në SPE, operatori ekonomik nuk ka paraqitur Licence të tipit III.2.B në përputhje me legjislacionin për lejet dhe licencat.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data