Open Procurement Albania

Shërbim pastrim pusesh

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Objekti i Tenderit Shërbim pastrim pusesh
Nr. Reference REF-20981-03-02-2022
Vlera / Fondi Limit 3 275 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-03-2022
Data e mbajtjes se tenderit 15-03-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “A.K.M” shpk
2. “Shendelli”shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.K.M
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 218 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-04-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3861600
  Data e lidhjes se kontrates 06-05-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Shendelli”shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur lejen e qarkullimit, kolaudimin dhe siguracionin për sondën në kundërshtim me pikën 2.3.2 pika “ç” të Kapacitetit Teknik te Kriteret e Vecanta të Kualifikimit të përcaktuara në Dokumentat Standarte të Tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontrates Nr. 63 datë 16 Maj 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A.K.M viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data