Open Procurement Albania

Shërbim i printimit dhe zarfimit të faturave për nevoja të UKD

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Shërbim i printimit dhe zarfimit të faturave për nevoja të UKD
Nr. Reference REF-23095-03-25-2022
Vlera / Fondi Limit 7 945 020,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “ALBDESIGN PSP” Shpk
2. “INPRESS” Shpk & “INTERLOCISTIC” shpk
3. “ADEL CO”Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADEL CO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 807 606,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9369127
  Data e lidhjes se kontrates 26-07-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Vendim kpp Nr. 560/2022
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALBDESIGN PSP” Shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka kartele teknike per makinerite sipas fatureve: Nr.91293 “Makineri Printimi Dixhital me ngjyraXeiko” dhe Nr.91294 “Makineri Printimi Dixhital me ngjyra Xeikon”.
  2. “INPRESS” Shpk & “INTERLOCISTIC” shpk, për këto arsye:
  - nuk kane paraqitur fature apo dokument zhdoganimi per kamerat e sigurise CCTV.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së procedures Nr. 108 datë 8 Gusht 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADEL CO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADEL CO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADEL CO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ADEL CO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  apelime_kpp /apelime/165961037846154 kpp.pdf

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data