Open Procurement Albania

"Spostim rrjet kanalizimi në rrugen 5 Maji (Faza I) pranë objekteve të rindërtimit "

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit "Spostim rrjet kanalizimi në rrugen 5 Maji (Faza I) pranë objekteve të rindërtimit "
Nr. Reference REF-25464-04-15-2022
Vlera / Fondi Limit 12 931 878,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 19-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 04-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. ”NIKA” sh.;p.k
2. ”FLED” sh.p.k
3. Caushi & Sinder AB” sh.p.k
4. “ARB&TRANS -2010” sh.p.k
5. “MELA” sh.p.k
6. “SARK” sh.p.k
7. S.M.O UNION & LIQENI VII”sh.p.k
8. “SENKA” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARB & TRANS-2010
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 252 924,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”Nika” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriterin 2.3.1 të kapacitetit teknik lidhur me punën e ngjashme.
  2. “FLED” shpk, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriterin 2.3.5 dhe 2.3.11 të kapacitetit teknik
  3. Caushi M sh.p.k & Sinder AB sh.p.k, për këto arsye:
  - BOE nuk plotëson kriterin 2.3.11 të kapacitetit teknik
  4. ” Mela” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka përcaktuar nëse personat e deklaruar ne shtojcen nr.8 janë automakinist dhe eskavatorist ashtu sic është kërkuar në pikën 2.3.6 të kapacitetit teknik.
  5. ”SENKA” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion në SPE , përveç vërtetimit të xhiros për tre vitet e fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data