Open Procurement Albania

Blerje kimikate dhe reagente

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Objekti i Tenderit Blerje kimikate dhe reagente
Nr. Reference REF-25488-04-15-2022
Vlera / Fondi Limit 6 141 456,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 19-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 05-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “2 AT”
2. “ALBANIA DISTRIBUTION CHEMICALS ”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ''2 AT''
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 067 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALBANIA DISTRIBUTION CHEMICALS ”, për këto arsye:
  - Dokumenti”Akti i Autorizimit te Produktit Biocid” nuk eshte paraqitur ne formen e kerkuar nga ligji, pasi ky dokument eshte fotokopje. Bazuar ne DST-te dhe ne manualin nr. 1, date 26.01.2018 te APP-se, cdo dokument i skanuar duhet te jete origjinal ose kopje e noterizuar, ne te kundert dokumenti eshte i pavlefshem, prandaj kriteri kualifikues i percaketuar ne kriteret per kualifikim te DST-ve , qe ka te beje me lejen e importimit te hipokloritetit te natriumit , nuk plotesohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data