Open Procurement Albania

Blerje aparate reader për kryerjen e leximeve te ujëmatesave

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje aparate reader për kryerjen e leximeve te ujëmatesave
Nr. Reference REF-27362-05-04-2022
Vlera / Fondi Limit 7 773 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 05-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 16-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. A&A Survey”sh.p.k
2. Ligus sh.p.k
3. “ATOM” sh.p.k
4. ”Lumacom” sh.p.k
5. ”Primus Albania” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATOM
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 468 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”Primus Albania” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotë ligjor dhe teknik dhe Formularin e Çmimit të Ofertës sipas Shtojcës 1.
  2. A&A Survey”sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka përmbushur pikën 3.4 të kushteve të veçanta të kualifikimit si dhe specifikimet teknike të kërkuara nga AK.
  3. Ligus sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk plotëson specifikimet teknike të kërkuara nga AK.
  4. ”Lumacom” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur formularin e sigurimit të ofertës çka bie në kundërshtim me kushtet e veçanta të kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data