Open Procurement Albania

Sigurimi i Pasurisë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Autoriteti Portual Durres
Autoritet Prokurues Autoriteti Portual Durrës
Objekti i Tenderit Sigurimi i Pasurisë
Nr. Reference REF-29903-05-18-2022
Vlera / Fondi Limit 18 932 013,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 19-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-06-2022
Data e mbajtjes se tenderit 03-06-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA & “Atlantik - Shoqeri Sigurimesh” SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA -“Atlantik - Shoqeri Sigurimesh” SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 18 606 319,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 18 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” SHA viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data