Open Procurement Albania

Loti I:“Blerje materiale kancelarie për KESH sh.a”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Loti I:“Blerje materiale kancelarie për KESH sh.a”.
Nr. Reference REF-30101-05-19-2022
Vlera / Fondi Limit 5 179 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 31-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Librari Dyrrahu” sh.p.k
2. “Marketing & Distribution” sh.p.k
3. “Infosoft Office” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfoSoft Office
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 765 038,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Librari Dyrrahu” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin për kualifikim pika 2.3.5. Mostra e paraqitur për artikullin Zëri Nr.42 nuk plotëson specifikimet teknike të kërkuara të cilat janë: “Mbajtëse kancelarie metalike me katër vende. Material rrjete metalike me bazë druri, me katër ndarje (e përshtatshme për vendosjen e stilolapsa /lapsa / pronote /kapse)”.
  2. “Marketing & Distribution” sh.p.k, për këto arsye:
  - ka paraqitur ofertë anomalisht të ulët.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfoSoft Office viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfoSoft Office viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfoSoft Office viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfoSoft Office viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data