Open Procurement Albania

Riparimi i transformatorve TL/TM

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Drejtoria e Tensionit te Larte OSSH sh.a
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Riparimi i transformatorve TL/TM
Nr. Reference REF-32241-06-08-2022
Vlera / Fondi Limit 150 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 14-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Remonti Elektrik” SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Remonti Elektrik
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 149 800 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 179760000
  Data e lidhjes se kontrates 29-07-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontrates Nr. 108 datë 8 Gusht 2022
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Remonti Elektrik viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Remonti Elektrik viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Remonti Elektrik viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Remonti Elektrik viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data