Open Procurement Albania

Rishikimi i procedurave të afrimit RNP dhe SID RNAV të Aeroportit të Tiranës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Rishikimi i procedurave të afrimit RNP dhe SID RNAV të Aeroportit të Tiranës
Nr. Reference REF-33445-06-20-2022
Vlera / Fondi Limit 20 833 333,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Radio Frequency & Advance Engineering” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Radio Frequency & Advanced Engineering” sh.p.k -“ENAV” S.P.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 645 833,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18774999
  Data e lidhjes se kontrates 19-07-2022
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 102 datë 25 Korrik 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data