Open Procurement Albania

Blerje transformatore fuqie nga 50kV-160kV me tension primar 6kV dhe 10kV

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Blerje transformatore fuqie nga 50kV-160kV me tension primar 6kV dhe 10kV
Nr. Reference REF-33684-06-21-2022
Vlera / Fondi Limit 85 506 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 22-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1.BOE “GTS-Gazra Teknike Shqiptare” sh.p.k. & “Dule” sh.p.k
2.“Elektroinvest ” sh.p.k.
3.“SI&CO Company ” sh.p.k.
4.“DABAR ” sh.p.k.
5.“VIBTIS” sh.p.k.
6.“AA&P” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “GTS-Gazra Teknike Shqiptare” sh.p.k. - “Dule” sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 68 960 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 82752200
  Data e lidhjes se kontrates 05-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 180 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.“SI&CO Company ” sh.p.k, per arsye:
  -nuk ka plotesuar Kriterin e Veçante te Kualifikimit pika 2.2, Kapaciteti teknik ( paraqitja e kontratave te ngjashme)

  2.Shoqeria “AA&P” sh.p.k, per arsye:
  -ka mangesi ne dokumentacionin e paraqitur, nuk ka plotesuar te gjitha kriteret e percaktuara ne Formularin Përmbledhës të Vetëdeklarimit , sipas shtojces 8.
  -nuk ka plotesuar Kriterin e Veçante te Kualifikimit pika 2.2 , Kapaciteti teknik.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data