Open Procurement Albania

“Blerje dy elektropompa thellësie dhe tre elektropompa drenazhi rezervë për Hec Fierzë dhe Hec Vau Dejës, FV kompresor i presionit të lartë të ajrit për Hec Vau Dejës dhe pjesëve rezervë për dy kompresorët ekzistues”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit “Blerje dy elektropompa thellësie dhe tre elektropompa drenazhi rezervë për Hec Fierzë dhe Hec Vau Dejës, FV kompresor i presionit të lartë të ajrit për Hec Vau Dejës dhe pjesëve rezervë për dy kompresorët ekzistues”.
Nr. Reference REF-35049-06-30-2022
Vlera / Fondi Limit 52 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 01-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“EMC Group” shpk
2.“KLEDIA-06”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KLEDIA-06
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 51 200 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 8 (tetë) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Vendim Kpp Nr. 755/2022.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -EMC Group shpk, per arsye:
  - nuk plotëson kriterin teknik 2.3.1.
  - nuk plotëson kriterin teknik 2.3.4.
  - nuk plotëson kriterin teknik 2.3.5.
  - nuk plotëson kriterin teknik 2.3.7.
  - nuk plotëson kriterin teknik 2.3.8.
  - nuk ka plotësuar në mënyrë të detajuar formularin vet përmbledhës sipas shtojcës 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  vendime_kpp
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data