Open Procurement Albania

Blerje mufte, koka kablli TU dhe TM

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Kukes
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Blerje mufte, koka kablli TU dhe TM
Nr. Reference REF-35799-07-07-2022
Vlera / Fondi Limit 3 989 700,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 19-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. SPARKLE 32 shpk
2. ENPI shpk
3. Boris 2019 shpk & Ndertuesi 2014 shpk
4. Aci Engineering Shpk
5. El-Power Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EL-POWER
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 831 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. SPARKLE 32 shpk, për këto arsye:
  - nuk ka plotësuar kriteret e pranimit/kualifikimit, të përcaktuara nga autoriteti kontraktor në dokumentat e tenderi.
  2. ENPI shpk, për këto arsye:
  - nuk ka plotësuar kriteret e pranimit/kualifikimit, të përcaktuara nga autoriteti kontraktor në dokumentat e tenderi.
  3. Boris 2019 shpk & Ndertuesi 2014 shpk, për këto arsye:
  - nuk ka plotësuar kriteret e pranimit/kualifikimit, të përcaktuara nga autoriteti kontraktor në dokumentat e tenderi.
  4. Aci Engineering Shpk, për këto arsye:
  - nuk eshte paraqitur sqarim mbi oferten e ngarkuar ne SPE as nuk jane sqaruar gabimet te cilat ai pohon.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data