Open Procurement Albania

Blerje Hipoklorit Natriumi dhe Kalciumi

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Objekti i Tenderit Blerje Hipoklorit Natriumi dhe Kalciumi
Nr. Reference REF-35180-07-04-2022
Vlera / Fondi Limit 4 103 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 05-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 15-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “2 AT” Shpk
2. “Albania Distribution Chemicals” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ''2 AT''
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 295 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates nga momenti i nënshkrimit të kontratës deri 30.12.2022
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Albania Distribution Chemicals” Shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion mbi pronesine ose marrjen me qera te mjetit autobot, me kapacitet mbartës mbi 3 ton, për transportin e lëndëve kimike me rrezikshmëri të lartë, sipas përcaktimit të pikës 2.3.7 të DST (Kapaciteti Teknik).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''2 AT'' viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data