Open Procurement Albania

Suporte TIK

Institucioni Prokurues Autoriteti Portual Durres
Autoritet Prokurues Autoriteti Portual Durrës
Objekti i Tenderit Suporte TIK
Nr. Reference REF-39966-08-26-2022
Vlera / Fondi Limit 21 734 388,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-08-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 13-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“INFOSOFT SYSTEMS” SHPK
2.“C.C.S.” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFOSOFT SYSTEMS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 20 334 350,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 24401220
  Data e lidhjes se kontrates 18-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“C.C.S.” SHPK, per arsye:
  -Në dokumentacionin e paraqitur nga ky operator janë evidentuar mangësi në plotësimin e pikave të kritereve të veçnta, të kërkuara në Dokumentacionin e Tenderit, si vijon:
  • Nuk plotëson pikën 2.3.3 të DST, nuk ka asnjë autorizim nga (1) Cisco; (2) HP; (3) Oracle; (4) VMëare ose ekuivalente me to.
  • Nuk plotëson pikën 2.3.5 të DST, nuk disponon dokumentacion provues për:
  - 1 (një) person të certifikuar për sigurinë e informacionit;
  - 1 (një) person të certifikuar për pajisje server;
  - 1 (një) person të specializuar për sistemet Oracle ose ekuivalent;
  - 1 (një) person te specializuar në sistemet e kontrollit të hyrjeve (Skidata ose ekuivalent).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data