Open Procurement Albania

“Riparim i transformatorit në Fushë Milot”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit “Riparim i transformatorit në Fushë Milot”
Nr. Reference REF-47888-10-31-2022
Vlera / Fondi Limit 7 224 319,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. ELEKTROINVEST Sh.p.k
2. 2AF ALBANIA GROUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2AF ALBANIA GROUP SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 975 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Afati I kryerjes së shërbimit do të jetë 1 muaj nga dita e nesërme e punës pas nënshkrimit të planit të zbatimit të kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. ELEKTROINVEST Sh.p.k, per arsye:
  -nuk ka paraqitur në shtojcen 9 (Formulari përmbledhës i vetëdeklarimit ) disponibilitetin e të gjitha makinerive të kerkuara nga ana e autoritetit kontraktor.
  -nuk ka dorëzuar deklaraten që malli duhet të mbulojë garancinë prej 12 muaj ne piken 2.4.3
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2AF ALBANIA GROUP SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2AF ALBANIA GROUP SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2AF ALBANIA GROUP SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2AF ALBANIA GROUP SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Lista e Sherbimeve

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data