Open Procurement Albania

Impiant i Prodhimit të Briket

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Impiant i Prodhimit të Briket
Nr. Reference REF-50869-11-22-2022
Vlera / Fondi Limit 11 666 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 13-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. AL-MEXWOOD
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALMEXWOOD SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 080 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-12-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 13296000
  Data e lidhjes se kontrates 27-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates Brenda 30 ditëve nga data e nënshkrimit të kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa

  Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 179 datë 30 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data