Open Procurement Albania

Blerje Rroba Pune

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Ndermarrja Sherbimeve Komunale Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Blerje Rroba Pune
Nr. Reference REF-56328-01-19-2023
Vlera / Fondi Limit 5 997 650,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-01-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 31-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. Gentian Sadiku
2. Enea Masllavica
3. AN&RA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GENTIAN SADIKU
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 986 850,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-02-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7184220
  Data e lidhjes se kontrates 23-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga nënshkrimi i kontratës deri ne date 30.09.2023.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Enea Masllavica, per arsye:
  -Xhupi 3 1 nuk permbush Specifikimet teknike sipas DST.
  -Certifikata e konformitetit te paraqitur nuk ka normativen EN 342. (certifikimi ndaj te ftohtit) -Xhupi 3 1 i dorezuar si moster nuk eshte i njejte me katalogun e paraqitur ne sistem , dhe nuk permban asnje informacion tjeter pervec mases.
  -Nuk ka paraqitur moster per produktin Doreza Sigurie.
  -Cizmet e paraqitura si moster nuk jane sipas specifikimeve teknike te kerkuara per kete produkt.

  2. AN RA, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur ne daten e hapjes se procedures per te paraqitur mostrat e kerkuara ne DST.
  -Nuk ka paraqitur raport testimet per mallrat Kepuce Sigurie, Pantallona dhe Xhakete.
  -Nuk ka paraqitur certifikate konformiteti per produktet Xhup 3 1 dhe Pelerine Shiu.
  -Nuk ka paraqitur skeda teknike 7 katalog per produktet e ofertuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN SADIKU viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN SADIKU viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN SADIKU viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN SADIKU viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 19 datë 27 Shkurt 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data