Open Procurement Albania

Server

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues ILLYRIAN GUARD SH.A
Autoritet Prokurues ILLYRIAN GUARD
Objekti i Tenderit Server
Nr. Reference REF-55599-12-30-2022
Vlera / Fondi Limit 4 967 200,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 04-01-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-01-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-01-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1.BNT Electronics
2.Introvus Solutions
3.PC STORE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BNT ELECTRONIC'S
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 690 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5628240
  Data e lidhjes se kontrates 16-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite nga data e nenshkrimit
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.Introvus Solutions, per arsye:
  - ka ofertuar server me Windows Server Datacenter të vitit 2019, ndërsa AK ka kërkuar “Windows Server Datacenter versioni i fundit”. Nga verifikimet e KVO-së, rezulton se versioni i fundit i publikuar nga Microsoft për Server Datacenter është i vitit 2022 - Faza: Vleresim Teknik.

  2.PC STORE , per arsye:
  - ka ofertuar server me Windows Server Datacenter të vitit 2019, ndërsa AK ka kërkuar “Windows Server Datacenter versioni i fundit”. Nga verifikimet e KVO-së, rezulton se versioni i fundit i publikuar nga Microsoft për Server Datacenter është i vitit 2022.
  - ka ofertuar server me RAM 2666 MHz, ndërsa AK ka kërkuar RAM 3200 MHz. - Faza: Vleresim Teknik
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 19 datë 27 Shkurt 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT ELECTRONIC'S viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT ELECTRONIC'S viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT ELECTRONIC'S viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT ELECTRONIC'S viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Procesverbal" Per argumentimin e specifikimeve teknike "

  Server

  Institucioni Prokurues Illyrian Guard sh.a
  Autoritet Prokurues ILLYRIAN GUARD
  Objekti i Tenderit Server
  Nr. Reference REF-42346-09-19-2022
  Vlera / Fondi Limit 4 967 200,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 20-09-2022
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-10-2022
  Data e mbajtjes se tenderit 20-10-2022
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite nga data e nenshkrimit
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk është paraqitur asnjë ofertë e përshtatshme në procedurat me një fazë.
  Shenime Buletini i Njoftimit te Procedures: Buletini Nr. 131 datë 26 Shtator 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data