Open Procurement Albania

Blerje tuba dhe rakorderi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje tuba dhe rakorderi
Burimi i financimit: Të ardhurat e UKT sha
Nr. Reference REF-62462-03-15-2023
Vlera / Fondi Limit 149 884 552,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-04-202
Data e mbajtjes se tenderit 18-04-202
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1.” LEON KONSTRUKSION” sh.p.k
2. “VIBTIS” sh.p.k
3. “ALPHA SOLUTIONS GROUP” sh.p.k
4. “LIGUS” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALPHA SOLUTIONS GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 144 794 070,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 129964986
  Data e lidhjes se kontrates 21-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj nga data e nënshkrimit të marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. LEON KONSTRUKSION sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3 te kritereve te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne Dokumentet Standarte te Tenderit.

  2. VIBTIS sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson pikat 2.5; 2.6; 2.7; 2.8 te kritereve te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne Dokumentet Standarte te Tenderit.

  3. LIGUS sh.p.k,per arsye:
  -Nuk ploteson pikat 2.5; 2.7; 2.8 te kritereve te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne Dokumentet Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 31 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin e Realizimit te Procedures ne nje Kontrate"
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data