Open Procurement Albania

Blerje vaj, graso

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues ECO-ELB sh.a
Autoritet Prokurues ECO-ELB sh.a
Objekti i Tenderit Blerje vaj, graso
Nr. Reference REF-62629-03-16-2023
Vlera / Fondi Limit 2 294 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 27-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1.“EXIMOIL” SH.A.
2.“ELBA-OIL 2015 SHA” SH.A.
3.“Energy & Air” SH.P.K.
4.“B&A-02” SH.A.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EXIMOIL
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 670 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2004000
  Data e lidhjes se kontrates 11-05-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga momenti i lidhjes së kontratës brenda 15 ditëve
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.“Energy & Air” SH.P.K., per arsye:
  - nuk përmbush kriteret pikën 2.2 të D.S.T Kapacitetin ekonomik dhe financiar, pika b.
  - nuk ka paraqitur një vertetim që ka paguar taksat dhe tarifat vendore për vitin 2022(këstet e matuaruara) si dhe në formularin përmbledhës të vetdeklarimit nuk ka dhënë asnjë koment mbi përmbushjen e këtij kriteri.
  - në ekstaktin historik të paraqitur, objekti i aktivitetit nuk përcakton asnjë veprimtari mbi tregtimin, Import – Eksport apo tregtim me shumicë apo pakicë i naftës, gazit apo nënprodukteve të tyre, përpunimin e nënprodukteve gjysmëproduketve të naftës dhe vajrave lubrifikantë.

  ''B&A-02'' SH.A. , per arsye:
  - nuk përmbush pikën 2.3.3 të D.S.T ku siguracioni i mjetit ka skaduar më datën 23.02.2023 ndërkohë që data e hapjes së tenderit është 27.03.2023.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 43 datë 15 Maj 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EXIMOIL viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EXIMOIL viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EXIMOIL viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EXIMOIL viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data