Open Procurement Albania

Licencimi, mirëmbajtjen dhe trajnimin e programeve inxhinierike në OST sh.a.

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Licencimi, mirëmbajtjen dhe trajnimin e programeve inxhinierike në OST sh.a.
Nr. Reference REF-69672-05-18-2023
Vlera / Fondi Limit 49 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 20-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “FIRST” sh.p.k.
2. “UNION’” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “FIRST” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 46 015 706,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-07-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 55218847
  Data e lidhjes se kontrates 16-08-2023
  Kohezgjatja e kontrates 42 (dyzet e dy) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. UNION sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST, pervec ofertes ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 70 datë 21 Gusht 2023
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data