Open Procurement Albania

Riparim (rindertim) vepra art (ura,tombino etj.) (Kalimi i tubacionit te furnizimit me uje te lumit erzen me tubacionin DN700 Celiku)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Hekurudha Shqiptare sh.a
Autoritet Prokurues Hekurudha Shqiptare sh.a
Objekti i Tenderit Riparim (rindertim) vepra art (ura,tombino etj.) (Kalimi i tubacionit te furnizimit me uje te lumit erzen me tubacionin DN700 Celiku)
Nr. Reference REF-69986-05-22-2023
Vlera / Fondi Limit 64 567 889,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. BE-IS SH.P.K
2. BALILI SH.P.K
3. KUPA SH.P.K
4. START CO SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • START CO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 62 514 070,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 75016884
  Data e lidhjes se kontrates 20-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te mepopshtem:
  1.BE-IS SH.P.K, per arsye:
  -Ka ofertuar produkte qe nuk jane ne perputhje me specfikimet teknike dhe projektin e hartuar. -Nuk ka permbushur piken 2.4.2 te kritereve teknike, pasi nuk ka paraqitur autorizim te prodhuesit ose distributorit
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion justifikues certifikata, deklarata prodhuesi dhe flete analiza per standartet dhe kerkesat qe duhet te permbushin zerat e kerkuara ne formularin e specifikimeve teknike.

  2. BALILI SH.P.K, per arsye:
  -Nuk ka deklaruar mjetet ne shtojcen 8 -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes ekonomike
  -Nuk ka paraqitur autorizim te prodhuesit ose distributorit te autorizuar per zerat pjese e punimeve Materialet Hidraulike, shoqëruar me katalogun ose fragmente te katalogut prodhuesit te mallrave objekt prokurimi si edhe dokumentacion justifikues

  3. KUPA SH.P.K, per arsye:
  -Nuk ka deklaruar mjetet ne shtojcen 8
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes ekonomike
  -Nuk ka paraqitur autorizim te prodhuesit ose distributorit te autorizuar per zerat pjese e punimeve Materialet Hidraulike, shoqeruar me katalogun ose fragmente të katalogut prodhuesve te mallrave objekt prokurimi si edhe dokumentacion justifikues
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 66 datë 31 Korrik 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per START CO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per START CO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per START CO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per START CO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formulari njoftimit te kontrates _.doc
  DT- DGA 2019.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Relacion Teknik
  Projekt Zbatimi

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data