Open Procurement Albania

Funizimi me vajra lubrifikant per mjete, alkool frenash, graso etj

Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Pastrimit dhe Gjelberimit Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Funizimi me vajra lubrifikant per mjete, alkool frenash, graso etj
Nr. Reference REF-67569-04-27-2023
Vlera / Fondi Limit 15 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 15-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. SHPRESA-AL shpk
2. “KAPPAOIL” SH.A
3. “EXIMOIL SH.A
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Shpresa-Al SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 752 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 17703000
  Data e lidhjes se kontrates 09-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 36 Muaj nga data e nenshkrimit te Marreveshjes Kuader.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. KAPPAOIL SH.A, per arsye:
  -Nuk ploteson kerkesat per specifikimet teknike (shtojca Nr.5) per mallrat e kerkuara
  2. EXIMOIL SH.A, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.3 te Kapacitetit Teknik, pasi nuk ka paraqitur Flete analize per per Vajin Hidraulik (Vaj Hidraulik ISO 46)objekt prokurimi
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shpresa-Al SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shpresa-Al SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shpresa-Al SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shpresa-Al SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 55 datë 19 Qershor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data