Open Procurement Albania

Blerje Paisje rrjeti Core (Firewall + Switch+Core Router) ne HQ dhe degët e shoqërisë, licensa për akses në distancë, mbrojtje rrjeti dhe paisjesh

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Paisje rrjeti Core (Firewall + Switch+Core Router) ne HQ dhe degët e shoqërisë, licensa për akses në distancë, mbrojtje rrjeti dhe paisjesh
Nr. Reference REF-77503-08-15-2023
Vlera / Fondi Limit 25 600 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 01-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “RATECH” sh.p.k & INET sh.p.k
2. “SINTEZA-CO” sh.p.k
3. “COMMUNICATION PROGRESS” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “RATECH” sh.p.k - INET sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 100 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 30120000
  Data e lidhjes se kontrates 10-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates Afati i dorëzimit të mallit është 4 muaj kalendarik nga data e nënshkrimit të kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. SINTEZA CO sh.p.k, per arsye:
  - Nuk ofron cilesite e kerkuara ne specifikime teknike qe jan Web Filtering dhe Antispam - Nuk ka paraqitur Autorizimin e prodhuesit ose distributorit per licensen Trellix Protection Suite Enterprise Edition

  2. COMMUNICATION PROGRESS sh.p.k, per arsye:
  -Nuk i permbush kriteret ligjore, ekonomike dhe teknike, pasi nuk ka vendosur ne sistem asnje dokument kualifikues te kerkuar nga Dokumentat Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 86 datë 16 Tetor 2023
  Operatori ekonomik " COMMUNICATION PROGRESS” sh.p.k, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data