Open Procurement Albania

Loti II. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,
Nr. Reference REF-31696-07-26-2019
Vlera / Fondi Limit 1 533 336 671,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues A&T SHA

KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI - KASTRATI SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15.90 % Marzh Fitimi
  Data e shpalljes sė fituesit 02-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 3 (tre) vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “A&T” SHA :
  Ofertuesi “A&T” SHA nuk pėrmbush asnjė prej kritereve tė kualifikimit tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 9 tė DT, pasi ka paraqitur vetėm shtojcėn 2 tė DT-sė (formularin e ofertės ekonomike) dhe asnjė dokument tjetėr tė kėrkuar, pėr tė provuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr: Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė:
  Pėr Lotin II. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 3 (tre) vite;

  1. Agjencia Kombetare e Ujesjelles Kanalizimeve dhe Infrastruktures se Mbetjeve, me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,750,000 (tre milion e shtėqind e prsėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;

  2. Qendra Kombetare Pritese per Azilkerkues me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,750,000 (tre milion e shtėqind e prsėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;
  3. ARRSH, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster me fond tė marrėveshjes kuadėr 10,800,000 (dhjetė milion e tetėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  4. Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit me fond tė marrėveshjes kuadėr 885,321,125 (tetėqind e tetėdhjetė e pesė milion e treqind e njėzet e njė mijė e njėqind e njėzet e pesė) Lekė pa TVSH;
  5. Dogana Pogradec me fond tė marrėveshjes kuadėr 5,550,000 (pesė milion e pesėqind e pesėdhjetė e pesė mijė) Lekė pa TVSH;
  6. Sherbimi Kombetar i Punesimit me fond tė marrėveshjes kuadėr 4,907,400 (katėr milion e nėntėqind e shtatė mijė e katėrqind) Lekė pa TVSH;
  7. Drejtoria e Pergjithshme e Doganave me fond tė marrėveshjes kuadėr 84,679,929 (tetėdhjetė e katėr milion e gjashtėqind e shtatėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e njėzet e nėntė) Lekė pa TVSH;
  8. Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures me fond tė marrėveshjes kuadėr 10,500,000 (dhjetė milion e pesėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  9. Hekurudha Shqiptare me fond tė marrėveshjes kuadėr 468,000,000 (katėrqind e gjashtėdhjetė e tetė milion) Lekė pa TVSH;
  10. Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,727,620 (tre milion e shtatėqind e njėzet e shtatė mijė e gjashtėqind e njėzet) Lekė pa TVSH;
  11. Spitali Rajonal Durres me fond tė marrėveshjes kuadėr 52,350,597 (pesėdhjetė e dy milion e treqind e pesėdhjetė mijė e pesėqind e nentėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31696-07-26-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data